BlogSTAŃ SIĘ!
ZACZNIJ BYĆ

Ostatnio usłyszałam od cudownej kobiety:
„Czuję, że się rozpadam. Próbuję to wszystko utrzymać, aby nie rozpaść się na tysiąc kawałków, ale brakuje mi już siły…”.
 
A ja patrzę na tę kobietę i widzę, jak bardzo to, co jej nie służy jest już gotowe odejść, jak ta skorupa, którą budowała przez lata, pęka i poszczególne elementy odpadają, jak powoli wyłania się ISTOTA jej samej.
 
A gdyby tak zamiast poświęcać całą swoją energię i wszystkie siły po to, by utrzymać iluzję, w której żyjesz, bo przecież czujesz, że to od dawna nie jest już Twoje i pozwolić sobie to puścić? Zaufać?
 
Proces stawania się sobą bywa niewygodny, a nawet bolesny, ale życie na co dzień w swojej prawdzie, w szczerości i uczciwości przed samą sobą jest dużo prostsze.
Czasami potrzebujesz się rozpaść, aby odkryć prawdziwą, autentyczną siebie.
 
Wczoraj przyszła do mnie ta rozmowa z Bogiem/Stwórcą/Źródłem/Wszechświatem… nazwij go jak chcesz, tak idealnie wpasowując się w ten temat.
✨✨✨✨✨
 
Ja: Hej, Boże.
Bóg: Cześć…
Ja: Rozpadam się. Czy możesz mnie znów poskładać?
Bóg: Wolałbym nie.
Ja: Dlaczego?
Bóg: Ponieważ nie jesteś puzzlem.
Ja: A co ze wszystkimi kawałkami mojego życia, które spadają i roztrzaskują się o ziemię?
Bóg: Pozwól im tam zostać przez chwilę. Spadły z jakiegoś powodu. Poświęć trochę czasu i zdecyduj, czy potrzebujesz któregoś z tych elementów z powrotem.
Ja: Nie rozumiesz! Jestem rozbita!
Bóg: Nie – to ty nie rozumiesz. Wyłaniasz się. To, co czujesz, to tylko ból. Pozbywasz się rzeczy i ludzi, którzy cię powstrzymują. Nie rozpadasz się. Raczej STAJESZ SIĘ. Uspokój się. Weź głęboki oddech i pozwól, aby rzeczy, których już nie potrzebujesz, spadły z ciebie. Przestań trzymać się elementów, które już do ciebie nie pasują. Niech spadają. Pozwól im odejść.
Ja: Kiedy zacznę tak robić, co mi pozostanie?
Bóg: Tylko najlepsze kawałki Ciebie.
Ja: Boję się zmiany.
Bóg: Mówię ci ciągle – NIE ZMIENIASZ SIĘ, NIE NAPRAWIASZ, ALE – ODKRYWASZ SIĘ!
Ja: Stając się kim?
Bóg: Stając się tym, kim cię stworzyłem! Osobą pełną światła, miłości, dobroci, nadziei, odwagi, radości, miłosierdzia, łaski i współczucia. Uczyniłem cię czymś więcej niż tylko tymi zwykłymi kawałkami, w które postanowiłaś się przyozdobić, do których przylgnęłaś z taką chciwością i strachem. Niech te rzeczy z ciebie spadną. Kocham Cię! Nic nie zmieniaj! Nie naprawiaj siebie – ODKRYWAJ SIEBIE!! STAŃ SIĘ SOBĄ! Stań się tym, kim cię stworzyłem. Będę ci to powtarzać, dopóki tego nie zapamiętasz.
Ja: Upada kolejny kawałek.
Bóg: Tak. Niech tak się stanie…
Ja: Więc… Nie jestem zepsuta?
Bóg: Oczywiście, że nie! Odradzasz się świtem! Nastaje nowy dzień.
STAŃ SIĘ!
ZACZNIJ BYĆ!
 
Autor: John Roedel
Hey God. Hey John (https://www.facebook.com/Godandjohn)
 

Bądź dla Siebie dobra
Bądź dla Siebie dobry

Pomyśl dziś o Sobie, jak o swoim najlepszym przyjacielu, do którego zwracasz się w zaufaniu.
Co byś powiedziała/powiedział człowiekowi, którego kochasz, szanujesz w tej konkretnej sytuacji, w której aktualnie się znajdujesz? Jak byś wspierała/wspierał swojego przyjaciela?
A teraz powiedz to samo Sobie 💜

Bycie dla siebie dobrą/dobrym jest ogromnie ważne.

Każdego dnia zrób dla siebie chociaż jedną małą rzecz, którą lubisz, która sprawia, że czujesz radość w swoim sercu. Może zaparzysz ulubioną herbatę albo ugotujesz coś pysznego? Pójdziesz na spacer lub włączysz ukochaną piosenkę i zatańczysz? Może kupisz sobie kwiaty albo wybierzesz się na masaż? Obejrzysz ulubiony film lub przeczytasz kilka stron książki, która Cię przyciąga? A może po prostu spojrzysz w lustro i powiesz sobie coś miłego?

Czytaj więcej

Kochasz Siebie?
Ufasz sobie?

Szanujesz Siebie?
Wierzysz w Siebie?
Akceptujesz Siebie?
Troszczysz się o Siebie?
Jesteś życzliwa/życzliwy dla Siebie?
Jesteś szczera/szczery w stosunku do Siebie?
Jesteś cierpliwa/cierpliwy w stosunku do Siebie?
Wybaczyłaś/Wybaczyłeś Sobie wszystkie popełnione „błędy” lub wyrządzone krzywdy?

A zastanawiałaś/zastanawiałeś się kiedyś nad tym, że może wszystko, co Ci się przydarza w życiu, dzieje się po to, aby zachęcić Cię do pokochania Siebie?
Spróbuj spojrzeć na to z takiej perspektywy i zadaj sobie pytania.

Czytaj więcej

"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej" Stanisław Lem

Jeszcze kilka lat temu byłam prawdziwą mistrzynią zamartwiania się.
Zamiast skupiać swoją uwagę na pozytywach, których chciałabym doświadczać każdego dnia, myślałam głównie o rzeczach, których najbardziej się bałam, automatycznie przyciągając je do siebie i powołując do życia.
Działo się tak do momentu, kiedy kilka lat temu weszłam na ścieżkę rozwoju osobistego i duchowego i zaczęłam przyglądać się swoim myślom oraz temu wszystkiemu, co tworzyłam w moim wnętrzu.
Pamiętam tę chwilę, gdy zdałam sobie sprawę z tego, co tak naprawdę znaczy MARTWIĆ się. A słowo to oznacza – uśmiercać, być martwym (po łacinie mortuus znaczy właśnie martwy). Zatem czym karmiłam się każdego dnia? Otaczałam martwą energią zarówno siebie, jak też inne osoby, które chciałam chronić. Wtedy też podjęłam decyzję i postanowiłam przestać się martwić.

Czytaj więcej

Co zrobisz dziś, aby uczynić swój dzień lepszym?

Czekasz na jutro? Na poniedziałek? Przyszły rok? Na później? Na odpowiedni moment? Odkładasz swoje życie na wiecznie nienadchodzące kiedyś?
Myślisz, że chcesz coś zrobić, ale jeszcze nie jesteś na to gotowa/gotowy?
Mówisz, że kiedy tylko….
* dzieci podrosną
* zrobisz kolejny kurs, szkolenie
* będziesz mieć więcej czasu
* będziesz mieć więcej pieniędzy
* ….. dopisz dowolną wymówkę
A jeśli jutra nie będzie?
Czy będziesz czuć, że przespałaś/przespałeś swoje życie? Albo żałować, że żyłaś/żyłeś tak, jak oczekiwali tego od Ciebie inni?
Jeśli czekasz na jakiś ZNAK… oto ON.
Czytaj więcej

Kreuj świadomie swoje życie

Wielkimi krokami zbliża się koniec roku, bardzo wyjątkowego pod każdym względem. Wielu z nas robi podsumowania, ale również tworzy plany, postanowienia i wyznacza cele na przyszły rok.
Marzysz o wakacjach? Powrocie do zdrowia? O wspaniałej pracy? Domu? Nowym samochodzie? O tym, aby schudnąć?
 
A gdyby tak zamiast tego, co chcesz zmienić w swoim życiu, zastanowić się i stworzyć listę tego, jak chcesz się czuć?
 
Znajdź chwilę tylko dla siebie. Wsłuchaj się w to, co jest w Tobie.
Jakich uczuć nie chcesz już doświadczać? Które z kolei chcesz powitać w swoim życiu? A które zapraszać częściej?
Czytaj więcej


Czy myślisz czasami, że nie jesteś wystarczająco dobra/dobry?

Kobieto ❤️
 
Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, to znaczy, że uwierzyłaś w opinie innych ludzi na swój temat, a głos, który Ci to podpowiada pochodzi z umysłu.
 
Przychodząc na ten świat byłaś i nadal jesteś kompletna. Tylko różne doświadczenia Twojego życia spowodowały, że o tym zapomniałaś. Im bardziej wierzysz w historie, które ktoś inny opowiada na Twój temat, tym bardziej oddalasz się od Siebie i od tego kim naprawdę JESTEŚ.
Czytaj więcej


Czy masz czasem wrażenie, że brakuje Ci wolności?

A może czujesz jakiś przymus do zrobienia czegoś, co jest wbrew Tobie?
Albo podążając za swoimi myślami działasz automatycznie, według znanych Ci schematów i robisz coś, co Ci nie służy?
Lub w określonej sytuacji reagujesz nagle złością a nawet agresją, a potem, z perspektywy czasu, patrzysz na to, co się wydarzyło i zastanawiasz się jak to w ogóle możliwe? Przecież Twoje zachowanie było zupełnie nielogiczne, a reakcja nieadekwatna do tego, co się zadziało. I zadajesz sobie pytanie „dlaczego, to mi się ciągle przydarza”?
Czytaj więcej